Kuvaus
DICTATOR LD 50 S-65 hidastin (radial damper) jännitetylle Ø 2 mm:n vaijerille.
Hidastinrullan halkaisija on Ø 65 mm. Hidastimella voidaan hidastaa kappaleen, kuten oven, tai luukun liikettä.
Hidastimen ”jarrupyörä” pyörii vapaasti toiseen suuntaan ja toiseen suuntaan jarruttaa. Hidastusvoimaa / -nopeutta voidaan säätää.
Monesti vaijeri, jonka kanssa tällaista hidastinta käytetään, on ns. pyörivä (revolving), eli vaijeri tekee silmukan ja kummassakin päässä on pyörästöt joiden läpi vaijeri kulkee.
Optimaalisen vaimennuksen saavuttamiseksi vaijerin tulisi kiertää köysipyörää noin 150°.
DICTATOR LD 50 S-65 malli on tarkoitettu erityisesti kevyille oville ja luukuille.
Tämä tuote toimitetaan oletusarvoisesti asennuslevyllä ja asennussarjalla, joka mahdollistaa tuotteen pysty, että vaaka-asennuksen.
Valikoimasta löytyy erilaiset hidastimet vaijerille, ketjulle ja hihnalle.
Lisätietoja tuotteesta ja muista vaihtoehdoista löytyy osoitteesta https://en.dictator.de/products/hydraulic-dampers/radial-dampers/radial-dampers-ld/







